Bemoediging voor deze week
Laat je bemoedigen vanuit het Woord van God.
Ons vertrouwen en onze hoop liggen niet in de beloften, maar in Hem Die de beloften gaf. (Corrie ten Boom)
Witte stenen, allemaal hetzelfde. Meer dan duizend, in keurige rijen.
En dan te bedenken dat er naast deze nog veel meer militaire erevelden zijn in Nederland.
Militairen die gestreden hebben, maar nooit levend zijn thuisgekomen.
Van heel veel weten we niet eens de naam. Toch staat er een steen.
Met de woorden ‘Known unto God’.
Known unto God – dat is belangrijker dan wat jij van jezelf denkt of wat anderen van jou denken.
Wie ben jij tegenover God? Hoe ziet God jou?
De Heere kent jou vanaf het eerste begin. Lees Psalm 139 maar eens.
Door God gekend zijn – dat zegt iets over Zijn opzoekende liefde voor zondaren.
Die liefde ván Hem geeft liefde tót Hem in je hart. Dan is er wederzijdse kennis.
Dat lees je in Johannes 10:14
Ik ben de goede Herder, Ik ken de Mijnen en wordt van de Mijnen gekend.
Ken jij Hem zo? God kennen is het eeuwige leven. Lees maar eens Johannes 17:3.
Dan verlang je er ook naar om steeds meer van Hem te kennen.
Known unto God is forever safe!
Marleen
‘Waarmede zal de jongeling zijn pad zuiver houden? Als hij dat houdt naar Uw woord.’
Voor de meesten is de zomervakantie weer voorbij. School, studie of werk begint weer. Het is een goed moment om stil te staan bij de vraag: welke richting krijgt mijn leven?
De dichter van deze psalm richt zich speciaal tot jongeren. Niet omdat ouderen Gods leiding niet meer nodig hebben, maar omdat juist in de jeugd de koers van het leven wordt bepaald. Jongeren staan als het ware op een kruispunt. Daarom wordt deze belangrijke vraag gesteld: ‘Waarmede zal de jongeling zijn pad zuiver houden?’
Misschien denk je dat je zelf wel weet wat goed voor je is. Dat je je eigen weg kunt uitstippelen. Maar de Bijbel leert ons iets anders. Onze gedachten en verlangens staan doorgaans haaks op Gods Woord. Juist daarom hebben we een gids nodig die ons niet misleidt. Die gids is Gods Woord.
Calvijn schrijft dat de kracht van zondige begeerten in de jeugd vaak groot is. Daarom is het des te noodzakelijker om vroeg te leren luisteren naar de stem van God. Hoe langer iemand wacht, hoe gemakkelijker verkeerde gewoonten wortelschieten in zijn leven.
Dat betekent niet dat Gods Woord alleen maar regels geeft. Het wijst ons bovenal op de Heere Jezus Christus. Hij is de Weg, de Waarheid en het Leven. Wie door het geloof aan Hem verbonden wordt, ontvangt niet alleen vergeving van zonden, maar ook de leiding voor iedere stap op zijn levensweg.
Daarom: wacht niet tot later. Zoek de Heere terwijl Hij te vinden is. Neem iedere dag de Bijbel ter hand en vraag of de Heere je door Zijn Geest wil leren. Want de enige veilige weg voor jong en oud is de weg van Gods Woord.
Om over na te denken: Welke stem bepaalt de richting van jouw leven: je eigen hart, de wereld om je heen, of Gods Woord?
Reinier
Aan het einde van de 18e eeuw leefde er in Duitsland een zekere Freiherr von Knigge. Deze man schreef een boek met de titel: Over het omgaan met mensen. In dit boek wordt duidelijk dat het op een goede manier omgaan met mensen een grote kunst is. Mensen hebben allerlei gemoedstoestanden en verschillende temperamenten.
Maar wat zegt de Bijbel hierover? Die zegt eerlijk dat wij een slecht hart hebben en dat wij geen juiste omgang met mensen leren, tenzij de kracht van de Heilige Geest ons vervult.
De liefelijkste vrucht daarvan is namelijk de liefde. Nee, die Geest zelf kun je niet zien. Maar Zijn werkingen zie je wel in het gedrag van mensen. Echte liefde heeft namelijk geduld en is vriendelijk. Hoe ga jij om met mensen om je heen?
Wim
Hoe kom ik tot een rijker leven met God?
Stel jij jezelf die vraag ook wel eens? Het kan zijn dat je meer van je eigen geloofsleven had verwacht, of dat je niet echt jaloers bent op gelovige christenen in je omgeving omdat er zo weinig van uitgaat.
Het is lastig om daar zomaar een kort antwoord op te geven, want uiteindelijk zijn we afhankelijk van de werking van de Heilige Geest in ons leven.
Toch wil ik je graag verwijzen naar Filippenzen 2:5. Daar staat geschreven: “Want dat gevoelen zij in u, hetwelk ook in Christus Jezus was.”
Er staat letterlijk: “Die overdenking zij in u.” De gelovigen worden opgeroepen datgene in zichzelf te bedenken of te willen wat ook in Christus Jezus was. Jezus heeft het plan van God met deze wereld aan de discipelen gepredikt. Voordat zij als apostelen de wereld ingingen, moesten zij Gods plan kennen en doorgronden.
Tijdens Zijn leven op aarde was dit allemaal moeilijk te begrijpen. Maar na de uitstorting van de Heilige Geest horen we Petrus dit plan verkondigen: “Zo weet dan zekerlijk het hele huis Israëls, dat God Hem tot een Heere en Christus gemaakt heeft, namelijk deze Jezus, Die u gekruist hebt.”
Dat is denken vanuit Zijn gevoelen. Lees en herlees alles over Gods plan in de Bijbel en laat je ermee vullen. Doe dat deze week met het lied dat Paulus schreef in Filippenzen 2:6-11.
Bid, lees en verwonder je over Gods oneindige liefde!
Niels
Een schuilplaats. Je zult er vast wel een beeld bij hebben.
Misschien denk je aan mensen in Oekraïne. Als er een drone- of raketaanval is, schuilen ze in het tunnelsysteem van de metro. Of aan mensen die een soort doomsdaybunker bouwen, omdat ze bang zijn voor een nucleaire oorlog.
Een vrij onbekende predikant, Jehoiada Brewer (1752–1817), schreef een lied over een
andere Schuilplaats. Het wonderlijke is dat Jehoiada te trots was om daarin te schuilen. Te druk met het leven in de zonde. Maar God, Die deze Schuilplaats gegeven had, zorgde er Zelf voor dat Jehoiada daar ging schuilen. Hoe? Door hem te laten zien dat hij geen schuilplaats had voor het rechtvaardige oordeel van God. En een wettisch leven (de berg Sinaï) bood ook geen schuilplaats. Maar toen werd hij gebracht bij Jezus Christus. Want Hij is dé Schuilplaats.
Het lied wat Jehoiada schreef:
Hail, sovereign love that first began,
The scheme to rescue fallen man;
Hail matchless free eternal grace,
That gave my soul a hiding place
Against the God who rules the sky,
I fought with hand uplifted high,
Despised the mention of His grace,
Too proud to seek a hiding place.
Enwrapped in thick Egyptian night,
And fond of darkness more than light,
Madly I ran the sinful race,
Secure without a hiding place.
But thus th' eternal counsel ran,
"Almighty Love, arrest that man!"
I felt the arrows of distress,
And found I had no hiding place.
Indignant justice stood in view,
To Sinai's fiery mount I flew,
But Justice cried with frowning face,
"This mountain is no hiding place!"
Ere long a heavenly voice I heard,
And Mercy's angel form appeared.
Who led me on with gentle pace,
To Jesus Christ, my hiding place
On Him Almighty vengeance fell,
That must have sunk a world to hell;
He bore it for a chosen race,
And thus became their hiding place.
Should storms of sevenfold
vengeance roll,
And shake this earth from pole to pole;
No flaming bolt could daunt my face,
For Jesus is my hiding place.
A few more rolling suns at most,
Shall land me safe on heaven's coast.
There I shall sing the song of grace,
To Jesus Christ, my hiding place!
Herken jij je in het lied van Jehoiada?
Zing je mee?
Reinier
Het foute plaatje...
Die foto's op insta, die zijn tof! Perfect gewoon! Daar komen die van mij niet bij in de buurt... Ehm, oh, en hier zie ik ook nog een link... oh, het LinkedIn profiel... Ook al op de uni...
In de Bijbel ontmoeten we een man die zich liever verstopt. Z'n afkomst maakt het gevaarlijk voor hem zich te laten zien. Bovendien: hij is gehandicapt. Kreupel aan beide voeten. Mefiboseth. De kleinzoon van Jonathan. Hij voldoet niet bepaald aan de verwachtingen...
En uitgerekend hij moet in het paleis verschijnen. De koning heeft hem laten roepen. En zegt hem dat hij aan Zijn tafel mag eten. Kan je de verbazing, het ongeloof en de dankbaarheid van die man begrijpen?
Voor God hoef je je niet te verstoppen. Om tot God te komen liggen er van Zijn kant geen latten waar je over hoeft. Geen verwachtingen. Er hoeven geen prestaties geleverd te worden. Kom naar Hem zoals je bent: verberg je zonde en struggles niet. Dat heeft God immers al lang gezien. Hij verlost je ervan, Hij biedt je genadig de hand...
Ewald